top of page

Drabble

Drabble je krátký útvar s přesně 100 slovy. V drablatech zde nahlédneme za okraje knihy o Alžbětě. Jinými slovy: co v knize nenajdete :-)

Brandy a její děti


V rámci akce Duben měsíc drabble vznikl malý seriál o dračici Brandy a jejích dětech. Je to vlastně úplně obyčejný příběh, bez napětí a dramat – pokud se tak dá uvažovat o rodičovství! :) Tahle dějová linka je odbočka od základního příběhu, kde působí dračice Brandy spolu s Arkanem a Alžbětou.

Brandy a její děti (1) Rozmnožovací pauza

Dračice Brandy slouží se svým jezdcem králi už skoro padesát let – kdo tehdy věděl, že ten chlap není člověk a nebude stárnout? Vždyť to bylo proti pravidlům! Brandina matka právě ztratila trpělivost – její dcera má povinnosti ke svému rodu a Arinbjorg dohlédne na to, že jim dostojí!

Brandy a její děti (2) V očekávání aneb do vajec se nedloube

Brandy má svoji první snůšku a je trošku… no… netrpělivá. Jako každá nastávající maminka! :)

Brandy a její děti (3) – Nepochopené odlesky

podnikla se svým jezdcem Arkanem. Brandy byla z jeho zájmu nadšená, ale jakmile to začalo vypadat vážně, měla zásadní obavy – jak onen nádherný mohutný mocný šedomodrý drak vydýchá její nepřehlédnutelnou (a nepřeslechnutelnou) matku?
Pokud s ním o ní mluvila, pak pouze se vztahu k jejím mimořádným léčitelským schopnostem – Brandy o nápadníka nechtěla přijít! Jenže jak šel čas, realita vycházela najevo… :)

Brandy a její děti (4): Když pukají vejce

Brandy a její druh Norgard čekají na klubání jejich čtyř společných vajec. Čeká však i… eh… babička, nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná Brandina matka, tyrkysová dračice Arinbjörg…

Běta není Alžběta!

Alžběta se narodila poměrně pozdě po svých bratrech, jako takové trochu nečekané překvapení. Klukům tehdy bylo osm a šest, takže pro ně byla malá sestra objektem četných výzkumů. A pokusů. Někdy se to holčičce líbilo, jindy ne. Každopádně to nebylo nijak klidné soužití a rodiče se postupně dopracovávali k trpělivosti hraničící s jistou rezignací.

Jablko mám. Kde je had?

V dnešním drabble mluví Alžběta o Arkanovi. Muži, patřícímu do Království, se kterým ji nespojuje jen pouto ke stejnému drakovi, ale i vzájemná stále rostoucí náklonnost. Muži, kterého si ovšem z pádných důvodů zakázala. Kdyby si jen ty… důvody… nemusela tak často opakovat!

Jak Alžběta k Brandy přišla

Alžběta neměla žádnou výdrž, pokud šlo o konzumaci alkoholu, takže když pila na kuráž, aby se dokázala své nejlepší kamarádce svěřit s manželovou nevěrou, vypila mnohem víc, než snesla. Ranní kocovina byla strašlivá. Po první snaze udělat ze sebe znovu člověka si Alžběta vyšla na procházku kolem řeky, kde byla celá řada jeskyní. Tepající bolest v hlavě ji donutila hledat stín a vodu. Následně jí alkoholem zmučený mozek ukázal něco, co by za normálních okolností neviděla… :)

Mluv jasně!

Piškot je Alžbětin pes. Brandy je dračice, který má tendenci brát Alžbětina slova doslova. Aneb o tom, že jiné světy mají i rozdílná úsloví :)

Neselhávající plán

O sérii krádeží v okolí městečka, kde teď bydlela, se Alžběta dozvěděla vlastně až poté, co byli ošklivým způsobem okradeni přátelé její maminky. Když viděla oba stařečky vystrašené a nešťastné, Alžběta se opravdu naštvala. Rozhodla se tedy udělat všechno proto, aby byli zloději dopadeni. Se svojí snahou se nijak netajila, takže to zločinecké partě pochopitelně neušlo.
Varování - mírně expresivní jazyk :)

Soumar nepředjíždí


Dračice Brandy milovala návštěvy v Alžbětině světě. Bylo tam dobré jídlo, bezpečný spánek a dobrodružství ve světě technologií. Některé věci však zůstávaly stejné…

Takhle už ne!

Když se Alžběta s Artušem seznámila, najala si ho jako pomocníka pro práce na zahradě. Velmi brzy jí došlo, jak napjatý mají Artuš s babičkou domácí rozpočet, takže si zvykla vymýšlet nejrůznější práce tak, aby si u ní Artuš dokázal vydělat na většinu nezbytných věcí, na které mu jinak nezbývalo – jako byl třeba oblek na závěrečné zkoušky ve škole. Jenže jak čas šel, Artuš s touto praxí stále víc nesouhlasil. Až přišla ta chvíle…:))

bottom of page